راه های نگهداری و مراقبت از ایمپلنت دندان

دوشنبه 5 اسفند 1398
10:10
رعنا

مهم‌ترین کاری که شما باید بعد از عمل ایمپلنت گذاری انجام دهید مراقبت و نگهداری صحیح و مطلوب از ایمپلنت ها است. اینکار با رعایت بهداشت دهان و دندان و عمل به توصیه های متخصص دندانپزشکی شما امکانپذیر است. مراقبت از ایمپلنت دندان اصلا سخت نیست و دقیقا مشابه مراقبت روزانه از دندان های طبیعی خودتان است. اگر به تازگی عمل جراحی کاشت دندان ایمپلنتی داشته اید خواندن این مقاله به شما کمک میکند تا بهتر بتوانید از دندان جدید و جایگزین خود مراقبت کنید.

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از ایمپلنت بعد از عمل جراحی ایمپلنت گذاری

حداقل روزی دو بار مسواک بزنید

برای مراقبت از ایمپلنت خود بعد از عمل باید در شبانه روز دست کم 2 بار دندان های خود را با دقت و به صورت اصولی مسواک زده و شستشو دهید. این امر به جلوگیری از رشد باکتری ها، همچنین جلوگیری از پوسیدگی دندان و بروز بیماری های دهان و دندان کمک می کند.

نخ دندان را فراموش نکنید

برای حفظ و مراقبت از ایمپلنت بعد از عمل، تنها مسواک زدن کافی نیست و باید حتما نخ دندان هم بکشید. در حالی که اغلب افراد نخ دندان نمیکشند و از استفاده از آن هراس دارند. اما نخ دندان بهترین روش برای از بین بردن خورده زیرهای مواد غذایی از بین دندان ها و پیشگیری از رشد و تکثیر باکتری های مضر دهان است.

سایر مراقبت های بعد از ایمپلنت دندن

موارد زیر نیز میتوانند برای مراقبت از ایمپلنت دندان به کارتان بیاید:

· دهانشویه آنتی باکتریال

· نخ دندان

· قرص هایی که تجمع پلاک را از بین می برند

· مسواک های بین دندانی

· مسواک نرم و کوچک برقی یا دستی

· خمیردندان از بین برنده تارتار و پلاک

به طور منظم به متخصص دندانپزشکی خود مراجعه کنید

برای اینکه بهترین نتیجه ایمپلنت برای شما رقم بخورد و نتایج عمل با قدرت تا سال های سال ادامه پیدا کند، باید در طول یک سال اول بعد از عمل، حداقل 4 بار به مطب دندانپزشک بروید و به شستشوی تخصصی دندان های خود بپردازید. (مثلا بلیچینگ تخصصی انجام دهید)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های دندانپزشکی ( دندانپزشکی زیبایی و ارتودنسی دندان اعم از ارتودنسی ثابت وارتودنسی متحرک ) به سایت کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی ایده آل مراجعه کنید.


[ بازدید : 8 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دندانپزشکی است. || قدرت گرفته از Pasargadblog.ir
× بستن تبلیغات